Přeskočit na obsah

Letní pobyty

Turistické trasy

V období letní dovolené Nízké Tatry slouží k turistice. Nízké Tatry jsou doslova protkané sítí pěších tras a turistických chodníků dle různých stupňů náročnosti. Pěší túry jsou velmi oblíbené. Hřebenová trasa Hrdinů Slovenského národního povstání je jednou z nejoblíbenější a také nejkrásnějších. Na této stezce se nachází většina typických a stylových horských chat a tzv. útulen. Je to ku příkladu chata M. R. Štefánika, Chata pod Chopkom nebo Turistická útulna pod Chabencom. Velmi oblíbený je i několikrát zmiňovaný výstup na Ďumbier, nejvyšší horu Nízkých Tater. Demänovská dolina (Jasná) je nejkrásnějším údolím Nízkých Tater. Údolí najdete přibližně 10 kilometrů od střediska Liptovský Mikuláš.

Skvělá „panorámata“

Poblíž sedla Čertovica najdete opravdové pralesy s množstvím lesní zvěře. Občas tu můžete narazit i na medvěda. Jedna z nejpřitažlivějších tras je úsek hřebenovky od Chopku k Čertovici. Nádherná „panorámata“ potěší všechny hledáčky fotoaparátů. Nenáročným a odpočinkovým výletem může být trasa Jasná – Biela Púť – Ostredok (1167 m), na jejímž konci Vás čeká prohlídka Demänovské jeskyně Slobody. Ostré terény na severních svazích Ďumbieru jsou jako stvořené pro všechny milovníky horolezectví.

Cyklistické trasy

Na své si přijdou i cyklisté. Celá oblast poskytuje dobře značené cyklostezky. Nejoblíbenější mezi cyklisty bývá okružní trasa kolem vodního díla Liptovská Mara a Demänovské jeskyně. Jezdí se i horská trasa Nízkými Tatrami a další stezky.

Koupání a golf

Nízké Tatry nabízí i hojné možnosti koupání. Jedná se následující místa: Liptovská Mara, Liptovský Ján nebo oblíbený aquapark Tatralandia. Další možností je Lešeňová a Čierny Váh. Středisko Tále na jižní straně Chopku nabízí golfové hřiště.

Světoznámé jeskyně

Navštivte také místní světově známé krasové jeskyně. Pro veřejnost jsou přístupné následující jeskynní systémy: Bystrianská jaskyňa, Demänovská ľadová jaskyňa, Demanovská jaskyňa Slobody, Jaskyňa mŕtvych netopierov, Važecká jaskyňa.

Tvorba webových stránek: Webklient