Přeskočit na obsah

Zimní pobyty

Jasná pod Chopkom vede

Na území Nízkých Tater najdete vyhlášená zimní lyžařská střediska. Kvalitní zázemí poskytuje radost ze skvělé a bezproblémové jízdy. Sněhové podmínky jsou více než dobré. Tak ku příkladu zimní středisko Jasná pod Chopkom, je největším centrem zimních sportů na celém Slovensku. Nejlepší devizou je 21 kilometrů sjezdovek. Chopok je rozdělen na několik lyžařských center a částí. Na jižní straně Chopku najdete méně sjezdovek a lanovek, ale na druhou stranu také méně lyžařů. To je jistě velkým plus. Jeden skipas můžete použít, na kterékoliv straně Chopku. Skvělé ceny jsou pádným argumentem k návštěvě. Ceny totiž zdaleka nedosahují cenové hladiny rakouských nebo německý center. Přitom si tu zalyžujete více než skvěle. Dohromady má Chopok více než 34 kilometrů upravených sjezdových tras. Vychytanou specialitkou je večerní lyžování.

Ráj sjezdařů i snowboardistů

Nejmodernější technické vybavení je standardem. Na své si přijdou všechny generace milující zimní sporty. Najdete tu trasy jak pro klasické sjezdové lyžaře, tak i pro divokou jízdu snowboardistů. Pro ně jsou tu určeny speciální freeridové zóny, snowpark i bežecké tratě. Ráj pro každého snowboardistu.

Hojnost lyžařských lokalit

V rámci lokality Chopok Jih najdete tyto lyžařská centra: Kosodrevina, Srdiečko. V lokalitě Chopok sever existují následující lyžařské lokality: Biela Púť, Otupné, Zahrádky. Z dalších možností můžete navštívit lyžařská střediska Donovaly, Tále, Čertovica nebo Šachtičky.

Aprés ski

A co dělat po lyžování? Objevujete místní gurmánské pochoutky, opalujte se na lehátkách, obdivujte místní krásnou přírodu, široké výhledy a jasné slunce. Nakupujte suvenýry v místních obchůdcích. Navštivte místní relaxační centra a dopřejte si blahodárnou regenerační masáž. Dovádějte v místním bazénu a aquaparku.

Tvorba webových stránek: Webklient